Hipożyczka

sprawdzona i zaufana marka branży finansowej i hipotecznej finansowanie prywatne
Oferta

Dożywotnia Renta Hipoteczna

Niech Twoje mieszkanie zarabia na Ciebie!

Gwarancja Comiesięcznej Wypłaty

Wprowadzone zabezpieczenia umowne sprawiają, że terminowa wypłata świadczenia jest w 100 % zagwarantowana.

Brak dodatkowych kosztów

Wszystkie koszty tj. wycena nieruchomości, koszty notarialne, ubezpieczenie i podatek od nieruchomości przejmuje nasz podmiot.

Bezpieczeństwo

Każdy Senior podpisujący z nami umowę, ma zapewnione niezbywalne prawo do zamieszkania swojej nieruchomości, które zapisane zostaje w Księdze Wieczystej.

Szczegóły

Niestety znaczna liczba seniorów, po wielu latach ciężkiej pracy, zamiast odetchnąć, zmaga się z problemami finansowymi i ledwo wiąże koniec z końcem. Renta dożywotnia, nazywana przez niektórych mylnie odwróconą hipoteką, jest doskonałym rozwiązaniem problemów finansowych i sposobem na znaczące podniesienie standardu życia. W końcu przejście na emeryturę nie musi wiązać się z obniżeniem poziomu dochodów i jakości życia.

 

Jak to działa?

Umowa renty dożywotniej spisywana jest w formie aktu notarialnego. Senior, w zamian za comiesięczne świadczenie pieniężne oraz prawo do dożywotniego zamieszkania w nieruchomości, przenosi na fundusz hipoteczny prawo własności. Ponadto, Klienci mają również możliwość wyboru dodatkowej wypłaty na początku umowy, którą mogą przeznaczyć na spłatę zobowiązań (kredyty, zadłużenia komornicze itp.), wymarzone wakacje lub inny wybrany przez nich cel.

Jeśli ze względu na sentyment do aktualnego mieszkania chcesz cały czas w nim mieszkać, ale jednocześnie przydałyby się Tobie dodatkowe środki, to renta dożywotnia jest właśnie dla Ciebie. W trakcie trwania umowy odzyskujesz sporą część wartości nieruchomości jednocześnie korzystając z niej w 100% jak dotychczas.

 

Ile mogę uzyskać?

Najważniejszym elementem, przy ocenie wysokości świadczenia jest wartość nieruchomości. Aktualnie wypłacane, przez współpracujący z Hipożyczka fundusz hipoteczny, świadczenia sięgają nawet 3000 zł miesięcznie. Dodatkowo można uzyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy na początku umowy.

 

Czy to bezpieczne?

Podpisywana z Funduszem umowa renty dożywotniej zabezpiecza Seniora na wiele sposobów. Do najważniejszych zabezpieczeń należą:

  • Gwarancja dożywotniego korzystania z nieruchomości, która wpisana jest w Księdze Wieczystej nieruchomości (tzw. służebność). Takiego wpisu w Księdze Wieczystej nie można w żaden sposób zmienić bez zgody Seniora i wizyty w kancelarii notarialnej.
  • Dokument notarialny, który w przypadku opóźnienia wypłaty świadczenia ze strony Funduszu pozwala na błyskawiczne skierowanie sprawy do komornika – tzw. dobrowolne poddanie się egzekucji przez Fundusz na podstawie art. 777 Kodeksu Cywilnego.
  • Cała umowa jest dokładnie objaśniana oraz podpisywana w obecności notariusza, który czuwa nad zgodnością podpisywanych dokumentów z obowiązującymi przepisami.”
 

Jakie doświadczenia mają nasi Klienci?

Poznaj przykład Pani Bożeny, która zanim zdecydowała się na rentę dożywotnią, zmagała się z licznymi problemami finansowymi. Świadczenie z ZUS nie wystarczało Jej na pokrywanie bieżących zobowiązań. Starała się poprawić swoją sytuację podejmując dodatkową pracę i okazjonalnie zaciągając pożyczki pozabankowe. W pewnym momencie wpadła w spiralę zadłużenia i w szybkim tempie jej długi urosły do kwoty kilkudziesięciu tysięcy. Sytuacja stała się bardzo trudna, bo istniało ryzyko, że jej mieszkanie zostanie sprzedane na licytacji komorniczej. Gdyby tak się stało, Pani Bożena zostałaby bez dachu nad głową, mając wyłącznie niewielką emeryturę. Jednak w odpowiednim momencie podjęła racjonalną decyzję, aby skorzystać z renty dożywotniej. W zaledwie kilka dni udało się rozwiązać wszystkie Jej problemy finansowe. Całość zadłużenia względem instytucji pożyczkowych została spłacona, a jakość życia poprawiła się, dzięki znacznemu zwiększeniu miesięcznych dochodów. Aktualnie nie musi się martwić o swoje finanse. A jakie było jej zaskoczenie, gdy fundusz wysłał jej prezent z okazji urodzin! (Praktyką w funduszu hipotecznym FILAR, który z nami współpracuje, jest wysyłanie Seniorom życzeń i upominków z okazji urodzin)”

Umów się na niezobowiązującą rozmowę z Doradcą, który odpowie na wszelkie pytania oraz obliczy wartość świadczenia

Skontaktuj się z naszym doradcą, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Jak wygląda cały proces?

Wypełnij wniosek lub skontaktuj się z doradcą

Wypełnij wniosek na stronie lub zadzwoń do nas na 577 999 062

Wstępną decyzję otrzymasz maksymalnie do 2 dni roboczych

Przeanalizujemy wysłaną przez ciebie ofertę i odezwiemy się do 48 godzin.

Podejmij decyzję

Przygotowaliśmy dla ciebie najlepsze oferty na rynku, teraz wybór należy do ciebie.

Uzupełnij dokument

Po dokonaniu decyzji, nasi doradcy pomogą Ci z uzupełnieniem dokumentów i wyjaśnieniem wszelkich nieścisłości.

Podpisz umowę

Umowa odczytywana i podpisywana jest w kancelarii notarialnej, co jest gwarancją bezpieczeństwa oraz tego, że jest ona zgodna z obowiązującymi przepisami prawa.

Formularz

Dlaczego warto wybrać Hipożyczka?

Doświadczeni doradcy

Współpracujesz z doświadczonymi doradcami finansowymi w temacie pożyczek

Szybko otrzymane fundusze

Możliwe jest uzyskanie środków nawet w ciągu 24 godzin od momentu złożenia wniosku.

Przejrzyste warunki umowy

Otrzymasz wszystkie wyjaśnienia dotyczące każdego aspektu umowy

Wybór najlepszej oferty dla Ciebie

Otrzymasz pomoc w wyborze najlepszej oferty na rynku

Masz więcej pytań?

Skontaktuj się z naszym doradcą, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.