Hipożyczka

sprawdzona i zaufana marka branży finansowej i hipotecznej finansowanie prywatne
Strona głównaBaza Wiedzy
Pożyczki hipoteczne: Co to takiego i jak bezpiecznie korzystać z ich usług

Pożyczki hipoteczne: Co to takiego i jak bezpiecznie korzystać z ich usług

Pożyczki hipoteczne to forma finansowania, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wzrost zainteresowania pożyczkami zabezpieczonymi wynika z wysokich stóp procentowych i, związanego z tym, znacznego spadku zdolności kredytowej. Nie każdy jednak wie, jak działa rynek pożyczek hipotecznych i w jaki sposób można z niego skorzystać. Dlatego w tym artykule postaramy się przybliżyć rolę pośredników na rynku pożyczek hipotecznych oraz kwestię związane z uzyskaniem pożyczki.

Pożyczki hipoteczne – co to takiego?

Pożyczki hipoteczne to rodzaj finansowania, zabezpieczonego poprzez wpis w księdze wieczystej nieruchomości. Pożyczka hipoteczna różni się od kredytu hipotecznego tym, że może być przeznaczona na dowolny cel, a nie tylko na cele mieszkaniowe. Zaletą tego rodzaju pożyczek jest to, że zdecydowanie łatwiej uzyskać finansowanie, a koszty, w przypadku Instytucji Pożyczkowych są niewiele wyższe od kosztów pożyczek bankowych.

Rynek pożyczek hipotecznych, pośrednicy – jak to działa?

Rynek pożyczek hipotecznych w Polsce rozwija się dynamicznie. Wiele instytucji finansowych oferuje tego typu finansowanie, a korzystanie z pośredników staje się coraz bardziej popularne. Pośrednicy na rynku pożyczek hipotecznych to osoby lub firmy, które zajmują się pośrednictwem pomiędzy pożyczkodawcami a pożyczkobiorcami. Ich zadaniem jest znalezienie odpowiedniej najkorzystniejszej propozycji oraz zapewnienie kompleksowej obsługi w procesie ubiegania się o pożyczkę. Hipożyczka dodatkowo oferuje wsparcie w zakresie negocjacji warunków umów oraz poszukuje najlepszych ofert nie tylko wśród Funduszy Pożyczkowych, ale również pośród Inwestorów prywatnych, a to wszystko nie pobierając żadnej prowizji od Klienta!

Na co uważasz przy współpracy z pośrednikami?

Są dwie najważniejsze zasady, których powinien przestrzegać każdy Klient, aby nie ponosić zbędnego ryzyka i kosztów.

  1. Nigdy nie podpisuj umów brokerskich, które zobowiązują Cię do zapłaty osobnej prowizji od uzyskanej pożyczki / kredytu! Od tej zasady nie ma wyjątków. Po co dodatkowo płacić za pracę pośrednika, skoro wynagradza go Instytucja Pożyczkowa i istnieją Doradcy, którzy tej prowizji nie oczekują? Odpowiedź jest prosta.
  2. Współpracuj tylko z podmiotami, które są zarejestrowane w KNF, posiadają oficjalną stronę i działają transparentnie. Przenigdy nie działaj z osobami, które powołują się na „wpływy w banku” lub namawiają Cię do oświadczenia nieprawdziwych danych we wniosku.

Co wyróżnia Hipożyczka na rynku pośredników hipotecznych?

Z powyższego tekstu wiesz już, jak wygląda rynek pożyczek hipotecznych i praca pośredników. A dlaczego miałbyś wybrać Hipożyczka? Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo. Jako pośrednik jesteśmy podmiotem zarejestrowanym w KNF i przestrzegamy obowiązujących przepisów prawa. Ponadto działamy według najlepszych norm i praktyk rynkowych.

Z nami masz pewność, że: 

  • wcześniej otrzymasz projekt umowy, który zostanie szczegółowo omówiony przez Doradcę,
  • Doradca Hipożyczka odpowie na wszystkie Twoje pytania,
  • otrzymasz jasną informację o kosztach,
  • umowa zostanie sprawdzona przez specjalistów pod kątem zgodności z obowiązującymi regulacjami,
  • podejmiemy negocjacje z Pożyczkodawcą, aby uzyskać najlepsze warunki, otrzymasz najtańszą usługę doradczą na rynku, bo bezpłatną (0 zł),
  • nie zapłacisz żadnych opłat wstępnych, ani prowizji brokerskich – całość naszego wynagrodzenia pokrywa instytucja pożyczkowa,

Podsumowując

W Hipożyczka zapewniamy najwyższą jakość usług, z zachowaniem standardów narzucanych przez instytucje nadzoru i zrzeszenia branżowe. Gwarantujemy, że uzyskana dla klienta oferta, będzie najlepszym spośród dostępnych rozwiązań, a nie pobierając prowizji od klienta zapewniamy najniższe na rynku koszty powiązane z uzyskanym finansowaniem. Wybierając Hipożyczka, uzyskujesz dostęp do możliwości porównania ofert kredytu oraz innych rozwiązań finansowych jakich jeszcze nie miałeś.

Ostatnie wpisy

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Telefon

+48 577 990 062

Adres email

biuro@hipozyczka.com

Nasz adres

al. Grunwaldzka 56/113
80-241 Gdańsk

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą pożyczki, skorzystaj z wniosku.