Hipożyczka

sprawdzona i zaufana marka branży finansowej i hipotecznej finansowanie prywatne
Strona głównaBaza Wiedzy
Pożyczki hipoteczne, dlaczego są lepsze od chwilówek?

Pożyczki hipoteczne, dlaczego są lepsze od chwilówek?

Każdy obywatel polski, który szukał dodatkowego finansowania, słyszał o formie zwanej popularnie chwilówką. Uznaje się za nie pożyczki krótkoterminowe (najczęściej 30-90 dniowe) na kwoty sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych. Czasem sami mieliśmy z nimi styczność, niekiedy korzystała z nich znana nam osoba czy rodzina lub jest to zasłyszana historia, niestety nie zawsze z happy-endem. Wyszukując i przeglądając produkty finansowe nie sposób ominąć reklamę jednej czy drugiej firmy, gwarantującej nam tego typu produkt. 

Również każdy obywatel w przedziale 18-75 lat, niezależnie od miejsca swojego zamieszkania, jest w na celowniku kampanii firmy obiecującej “darmowe pieniądze”, “zerowe odsetki”, “bez baz”, czy inne chwyty i triki, mające na celu skusić potencjalnego klienta. Zadajmy sobie jednak pytanie, czy człowiek przychodzący z pieniędzmi będzie miał dla nas uczciwe warunki? Jak faktycznie będzie wyglądać spłata, i co się stanie, gdy się spóźnimy z ratą. Czy istnieje bezpieczna alternatywa, która oferuje więcej korzyści?

Poniżej omówimy, dlaczego pożyczki hipoteczne są lepsze od chwilówek, co za tym przemawia, i co zyskujesz przy ich wyborze. 

Pożyczki zabezpieczone hipotecznie to rodzaj pożyczki, w której klient udziela instytucji finansowej zastawu na swojej nieruchomości w zamian za otrzymanie większej kwoty pożyczki, niż w przypadku innych form kredytowania, przy korzystniejszych warunkach finansowych. Jak to wygląda w konkretach?

Niższe koszty: Pożyczki hipoteczne charakteryzują się niższymi kosztami w porównaniu do chwilówek. Dzięki zabezpieczeniu nieruchomością, instytucje finansowe mogą oferować bardziej korzystne dla klienta całościowe koszty finansowania, co przekłada się na mniejsze obciążenie dla pożyczkobiorcy.

(przykłady oprocentowania oraz RRSO wyszukiwanych chwilówek, stan na czerwiec 2023 r., źródło: google.com )

Biorąc sobie za kryterium np. wskaźnik RRSO firm spotykanych w wynikach wyszukiwania widzimy, że raczej będziemy w stanie znaleźć lepsze warunki. Niespłacanie chwilówek i idące za tym następstwa, uznaje się aktualnie za jeden z głównych powodów wpadania przez pożyczkobiorców w tzw. spiralę zadłużenia.

Dłuższy okres spłaty: Pożyczki hipoteczne umożliwiają dłuższy okres spłaty w porównaniu do chwilówek. To daje większą elastyczność finansową i komfort w regulowaniu miesięcznych rat, co może pomóc w lepszym zarządzaniu Twoim budżetem.

Przejrzyste warunki: Pożyczki hipoteczne są oparte na jasnych i przejrzystych warunkach, umożliwiających lepsze zrozumienie umowy przez pożyczkobiorcę. Firmy dostarczają umowę z wyprzedzeniem, i omawiają z klientem wątpliwości, aby spotykając się dopełnić formalności, całość była jasna i zrozumiała. W odróżnieniu od niektórych chwilówek, gdzie mogą występować ukryte opłaty i wyższe koszty, pożyczki hipoteczne zapewniają większą pewność i klarowność w ramach finansowych transakcji.

Nadzór organów regulacyjnych: Banki i instytucje finansowe są zobowiązane do udzielania jasnych informacji dotyczących oprocentowania, kosztów dodatkowych i warunków umowy. To zapewnia dodatkową ochronę dla pożyczkobiorców i pewność, że umowa jest analizowana i egzekwowana zgodnie z przepisami prawa. Formalności dopełniamy w postaci aktu notarialnego, nie na kolanie w parku.

Podsumowując, pożyczki hipoteczne wyróżniają się na tle chwilówek, oferując szereg korzyści, które wpływają na Twoją stabilność finansową. Niższe koszty, dłuższy okres spłaty, przejrzyste warunki i pewność analizy umowy przez organy nadzorujące stanowią mocne argumenty za wyborem pożyczki hipotecznej. Z pomocą przychodzą doświadczeni doradcy, mający do dyspozycji szereg ofert od zaufanych partnerów, doradzający klientom przy wyborze zarówno opcji finansowania, jak i konkretnej oferty.

Przed podjęciem decyzji zapoznaj się dokładnie z warunkami oferty, porównaj różne instytucje finansowe i skonsultuj się z profesjonalistą, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

Ostatnie wpisy

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Telefon

+48 577 990 062

Adres email

biuro@hipozyczka.com

Nasz adres

al. Grunwaldzka 56/113
80-241 Gdańsk

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą pożyczki, skorzystaj z wniosku.